KYK Yurdu’ndaki tüm öğrencilerin zararları karşılansın!

KYK Yurdu’ndaki tüm öğrencilerin zararları karşılansın!

Koronavirüs vakalarının açıklanmaya başlaması ile KYK yurtlarından öğrenciler apar topar çıkarıldı ve yurtlar karantinaya dönüştürüldü. Yurtlarda kalan öğrenciler yanlarına alabildikleri kadar eşyalarını aldılar ve evlerine dönmek zorunda kaldılar.

Öğrenciler Haziran ayında eşyalarını alabilmek için ateş pahası olmuş zamlı bilet fiyatlarını ödeyip yurtlarına dönmek zorunda kaldılar. Odalarında karşılarına çıkan manzara ise eşyalarının siyah çöp poşetleri içinde depolara fırlatılması oldu. Kırılan, kaybolan, çalınan eşyaları oldu. Öğrenciler sosyal medyadan kaybolan eşyalarını paylaştı. Kiminin bilgisayarı, kiminin ütüsü, kiminin ayakkabısı… KYK ise öğrencilerin eşyaları konusunda kendisini sorumlu bile hissetmiyor. Kendisine konuyla ilgili soru soran öğrencilere o bildiğimiz cevabı hızla veriyor: Yapabileceğimiz bir şey yok. 

Hayır, var! Yapabileceğiniz, yapmak zorunda olduğunuz şeyler var. KYK yurtlarında kalan öğrencilerden en küçük hasarda bile ‘devlet malına zarar vermekten’ misliyle parasını aldınız yıllarca. Şimdi malına zarar gelen, hatta eşyaları kaybolan bir sürü öğrenci var. Gözlerinizi kapatıp bu olayın geçmesini bekleyemezsiniz. İzin vermeyeceğiz. 

Devlet yurtlarında kalmak için her ay para veriyor öğrenciler. Devlet yurtlarında yemek yemek için, çamaşır yıkamak için her ay para ödüyor. Öğrencinin okurken barınmak zorunda olduğu yurtlardan, yemeğinden para alırken hiç sorun yok, kurumunuzda öğrencilerin eşyaları bir bir çalınırken hiç sorumluluğunuz da yok! 

Öğrencilerin burslarını, kredilerini biriktirip alabildiği eşyalar sizin sorumluluğunuzda kayboldu. Sessiz sessiz müdüriyet koltuklarınızda oturmaya devam edemezsiniz.  

KYK Yurtlarında kalan tüm öğrencilerin ne kadar zarara uğradığı tespit edilsin ve karşılansın! 

Yorum ekle

Telefon: 0552 693 37 89